ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Seat: Leon Cupra 280 skončil - prichádza Leon Cupra 290

10.9.2015 | Novinky

Jeden z našich obľúbených ostrých hatchbackov, Seat Leon Cupra, dostal malý výkonnostný doping. Najsilnejší model Cupra 280 opúšťa portfólio značky a prichádza nová verzia s označením 290. Výkon je z označenia zrejmý.

September sa vo svete automobilky Seat vyvíja ako výborný mesiac. Minulý týždeň sme sa dozvedeli, že nová Ibiza Cupra má prísť o DSG prevodovku, ktorú nahradí manuálne radenie. Taktiež má byť nová Ibiza posilnená väčšou kubatúrou. Motor s objemom 1,4 litra bude nahradený agregátom s objemom 1,8 litra.


Seat Leon Cupra 290


Seat Leon Cupra 280 opúšťa portfólio značky a má byť nahradený výkonnejšou verziou. Ide ale len o maličkú úpravu, ktorá má jeden z našich najobľúbenejších hatchbackov na trhu posunúť na výkonnostnú hranicu 290 konských síl.

Novinky o iných zmenách známe nie sú, no vyzerá to tak, že vzhľadom na veľký úspech španielskeho hatchbacku, nie sú žiadne zásadné zmeny nutné. Taktiež zatiaľ nevieme, či sa udeje aj niečo s cenou auta. Motoristické média ale predpovedajú veľmi nízky nárast ceny pôvodného modelu 280. Cena je ale stále faktor, ktorým Leon Cupra pokladá konkurenciu na lopatky.

Ako veľmi sa nám „predchodca" tohto horkokrvného Španiela páčil, môžete vidieť v našom videoteste pod článkom.

Autor: VB
zdroj: carthrottle.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme