ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Hyundai: Ostré i20 N Sport už vo Frankfurte

31.8.2015 | Novinky

Kórejská automobilka Hyundai predstaví najsilnejší model z rady i20. Má niesť názov i20 N Sport a úpravy nemajú byť len kozmetické.

Ostrejšia verzia Hyundai i20 nesie názov i20 N Sport a kórejská značka nám ju oficiálne predstaví na Frankfurtskom autosalóne o necelé tri týždne.


Hyundai i20 N Sport


Z hľadiska exteriéru dostal druhý najmenší model Hyundai 17 palcové disky, nový predný a zadný nárazník, bočné prahy a zadný spoiler. Vzhľadu má sekundovať vyladené výfukové potrubie s nerezovou koncovkou a výraznejším akustickým prejavom. Aerodynamický odpor má mať hodnotu 0,34 Cd.

Úpravy nepocítia len sluchové a zrakové zmysly. Kórejská značka zaplávala s výberom pohonnej jednotky poriadne proti prúdu. Inžinieri totižto siahli po atmosférickom motore s objemom 1,4 litra a výkonom 74kW v základnej verzii. Varianta N-Sport má ponúknuť 85kW výkonu a 160Nm rútiaceho momentu, pričom má byť agregát spojený s 6-stupňovou prevodovkou. Táto konfigurácia má mať údajne na svedomí jazdné vlastnosti a zážitok, ktoré ponúkali ostré hatchbacky spred 15 rokov.

Motorom a zovňajškom úpravy taktiež nekončia. N-Sport má dostať vyladený, športovejší podvozok a spomaľovanie majú mať na svedomí ventilované kotúče na predných kolesách. Širší rozchod kolies a tuhšia karoséria by mali tomuto drobcovi vniesť za štipku chuligánskeho charakteru.

Autor: VB
zdroj: auto.cz


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.