ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

VIDEO: Poľovačka na prototypy - Leon vs. Giulia na ringu

26.8.2015 | Novinky

Chodiť po meste a fotiť autá je jedna vec. Fotiť prototypy na Nurburgringu je vec druhá, no naháňať testovacie vozy automobiliek na „Zelenom pekle" je úplná novinka.

O novinke zo stajne talianskej automobilky Alfa Romeo sa toho popísalo už mnoho, no okrem videa vyzdvihujúce jej famózny zvuk a aktívnu aerodynamiku o vlastnostiach konkurenta BMW M3 nemáme ani tušenia.


 


Čo ale vieme je, že talianska kráska by mala dostať pod kapotu dva krát prepĺňaný motor V6 od Ferrari s výkonom niečo cez 500 konských síl. Automobilový fanúšik a amatérsky nadšenec známeho okruhu Nurburgring Nordschleife Dale Lomas, dostal výnimočnú príležitosť, keďže sa náhodou vybral na okruh tesne v závese ostrej verzie novinky od Alfa Romeo počas testovacieho kola.

Dale sedlal najostrejšiu verziu sériového Seatu Leon Cupra 280, ktorým Giuliu Quadrifoglio poriadne ponaháňal po „Zelenom pekle". Seat Leon Cupra 280 je vo verzii kombi najrýchlejším „rodinným" autom na Nordschleife a dá poriadne zabrať aj niektorým exotikám, aby ju striasli zo spätného zrkadla.

Pilot Seatu dáva novej Giulii poriadne zabrať a môžeme len dúfam v prospech Alfa Romeo, že dohady z videa o tom, že má Alfa zapnuté stabilizačné systémy a nejde na plné obrátky budú len a len pravdivé.

Video nájdete pod článkom.

Autor: VB
zdroj: carthrottle.com, youtube.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme