ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Holandská poisťovňa neverí motorom od Volkswagenu, ruší ich poistenie

27.4.2015 | Novinky

Niektoré motory TDI a TSI od koncernu Volkswagen podľa poisťovne Autotrust spotrebúvajú priveľa oleja, čo vedie k vážnym závadám.

Holandská poisťovňa Autotrust po zhodnotení vlastných štatistík prijala vážne rozhodnutie. Majiteľom vozidiel s vybranými motormi TDI a TSI nepredĺži, resp. neuzavrie poistenie. Môže za to vysoká spotreba oleja už v nízkych kilometrových nájazdoch. Problematické majú byť predovšetkým vysokovýkonné agregáty 1,4 TSI 1,8 TSI, 2,0 TSI a 2,0 TDI so 132 kW. Posledný menovaný sa vyskytoval vo Volkswagenoch Transporter a Amarok.

Zvyšné benzínové motorizácie nájdeme v rôznych športových modeloch značiek Volkswagenu s prívlastkami GT, GTI, R, S, RS a Cupra. Áno, rizikové sú autá Seatu, Škody, VW aj Audi, a to vo veku asi 4 až 6 rokov.

Podľa oficiálnych informácií poisťovna Autotrust dostáva mesačne hlásených pätnásť poistných udalostí spojených s uvedenými agregátmi. Tie pritom používa viac ako 5 percent jej zákazníkov. Autotrust ročne nad rámec záruky pripoistí 12 000 až 15 000 automobilov.

Uvedené vyhlásil sám riaditeľ holandskej poisťovne Gerben van Dam: „Každý druhý deň prijímame jedno hlásenie poistnej udalosti súvisiacej s týmito motormi. Ďalej sú už pre nás takéto autá nepoistiteľné."

Vlastníte auto s uvedenou motorizáciou a vekom? Podeľte sa s nami v diskusii pod článkom o svojej skúsenosti.

Autor: MB
Zdroj: am-online.com, automotive-online.nl


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.