ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

POZOR: Nenápadné VYKRÁDANIE ÁUT na Slovensku

14.9.2011 | Novinky

Vykrádanie áut dostalo nový rozmer - technológie napomáhajú zlodejom. V Bratislave sa vyskytlo už viac prípadov, kedy bolo auto nenápadne a bez poškodenia vykradnuté.

Situácia: Prídete na nákup do obchodného centra, zaparkujete na verejnom parkovisku a zamknete auto diaľkovým ovládaním. Po nákupe sa vraciate k autu a po jeho otvorení zistíte, že v ňom chýbajú veci, ktoré ste tam nechali. Auto vyzerá nepoškodené, akoby v ňom nikto cudzí nebol. Ako je to možné?

 


Zlodeji pravdepodobne používajú rušičku signálu diaľkového ovládania a dokonca vedia zabrániť iba zamknutiu jednej časti - napríklad kufra. Spokojný majiteľ odíde vo vedomí, že auto zamkol, no keď sa k nemu vráti, nájde ho vykradnuté. Na vozidle sa pritom nenachádzajú žiadne stopy násilného vniknutia.

Prípady, o ktorých sme sa v redakcii dopočuli, sú situované v Bratislave, no nie je vylúčené, že tieto skupiny zlodejov pôsobia aj v iných mestách. Cieľom zatiaľ boli autá strednej a vyššej triedy, kde zlodeji očakávajú predmety vyššej hodnoty. Z kufrov áut už zmizli notebooky a iné predmety, ktoré si často na nákup neberieme. Preto, ak idete do obchodného centra a máte v aute cennosti, skontrolujte, či zostali všetky dvere aj kufor zatvorený. Jedine takouto cestou sa môžete ubezpečiť, že vám auto nikto nevykradne. Pokiaľ zistíte, že niečo na aute zostalo odomknuté, ihneď kontaktujte políciu a skúste sa rozhliadnuť, či nezbadáte páchateľa, ktorý čakal, kým odídete od auta.

Nie je známe, aký systém zlodeji používajú, ale pokiaľ máte bližšie informácie, či nepríjemnú skúsenosť, kontaktujte nás v komentároch, aby sme mohli následne upovedomiť aj ostatných čitateľov.

TH

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.