ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Facelift Nissan Qashqai prináša nielen novú výbavu

8.3.2017 | Modely

Jeden z najpopulárnejších SUV na našich cestách sa dočkal faceliftu. Zmien nie je veľa ale potešia.

Je to už 9 rokov, odkedy sa na trhu objavil prvý Nissan Qashqai a odvtedy sa teší popularite. Druhá, terajšia generácia Qashqai prišla na trh v roku 2013. Nissan sa preto rozhodol o jej modernizovanie, ktoré sa týka hlavne nových prvkov výbavy.

 
 Nissan Qashqai 2017


Zmeny exteriéru nie sú radikálne, skôr ich postrehnete vo vnútri. V interiéri nájdete vynovený infotainment systém aj nový volant s pozmenenými tlačidlami. Nechýba audiosystém so 7 reproduktormi a nové kožené sedadlá v novej najvyššej výbave Tekna+. V ponuke bezpečnostných systémov pribudlo automatické brzdenie pred prekážkou a kontrola áut prichádzajúcich zboku pri cúvaní.

 
 Nissan Qashqai 2017


Nová technológia pripravuje auto na systém Pro Pilot, ktorý pomáha vodičovi udržať auto v pruhu, pri adaptívnom tempomate prispôsobuje rýchlosť auta tomu pred vami a v zápche dokáže auto samé zastaviť. Zmeny sa však udiali aj „v zavesení kolies, v tlmení a v systéme riadenia" ako aj v odhlučnení.

Ponuka motorov zostáva zachovaná a všetky motory v ponuke sú preplňované štvorvalce. Z benzínových motorov si môžete vybrať 1,2 DIG-T (85 kW / 115 k) alebo 1,6 DIG-T (120 kW / 163 k) a ponuku naftových motorov tvorí 1,5 dCi (81 kW / 110 k) a 1,6 dCi (96 kW / 130 k).

 
 Nissan Qashqai 2017


Zachovaná zostane zrejme aj ponuka prevodoviek a pohonov. To znamená šesťstupňový manuál alebo CVT automat a predný náhon alebo pohon všetkých kolies.

Na trh by sa malo auto dostať v júni 2017. Čo sa cien týka, vynovený Qashqai sa bude zrejme pohybovať na úrovni predchádzajúcej verzie, teda v horizonte od 18 000 eur.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.