ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Alpine A110: ostrý Renault so zadným náhonom je späť

1.3.2017 | Modely

Legendárny Alpine A110 sa oficiálne vracia. S motorom v strede, zadným náhonom a retro dizajnom. Toto je jeho sériová podoba.

Renault začínal s obnovením niekdajšej značky Alpine už dávnejšie, no okrem propagačných materiálov sme sa toho zatiaľ veľa nedočkali. Až doteraz. Hoci sme už videli prototyp prvého nového Alpine A110 dávnejšie, teraz poznáme vďaka dvom oficiálnym fotografiám podobu sériového modelu.

 
 Alpine A110 2017


Od konceptu sa (nie prekvapujúco) príliš nelíši. Konkurent Porsche Cayman a Alfa Romeo 4C odkazuje na svojho rovnomenného predka. Na rozdiel od neho sa však motor presunul zozadu do stredu auta.

Na technické informácie je výrobca stále relatívne skúpy. Zatiaľ vieme, že bude mať preplňovaný štvorvalec s výkonom približne 250 koní, čo má pri hmotnosti 1100 kilogramov znamenať stovku za približne 4,5 sekundy.

Oficiálnu premiéru zažije Alpine A110 na autosalóne v Ženeve už čoskoro. Ceny netušíme ale podľa konkurenčných áut by sa mohla pohybovať v horizonte 50 000 eur.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.