ATLAS.SK: Piatok, 24.3.2017
meniny má Gabriel

Aj Dacia Logan MCV dostala verziu Stepway

22.2.2017 | Modely

V ponuke rumunskej automobilky Dacia doteraz chýbalo „terénnejšie" kombi na štýl Sandera Stepway. Už to neplatí - prvítajte Logan MCV Stepway.

Verzia Dacia Sandero Stepway existuje ešte od prvej generácie modelu a teší sa popularite aj u aktuálnej, druhej generácie Sandera. Akosi nám ale chýbala podobná úprava aj pre tradičnú kombi verziu. Dacia čakala s plastovou kúrou pre model Logan MCV (vlastne Sandero kombi) relatívne dlho, no dnes sme sa konečne dočkali.

 
 Dacia Logan MCV Stepway


Dacia Logan MCV Stepway má okrem dizajnu podobného Sanderu Stepway napríklad väčší objem batožinového priestoru. Svetlá výška stúpla o 50 mm - na 174 mm. Nájdete tu „chrómové" časti či LED denné svetlá a na úvod bude v ponuke vo dvoch farbách: „Azurite Blue" (modrá) alebo „Mink" (sivohnedá). Štandardom sú 16 palcové zliatinové kolesá.

 
 Dacia Logan MCV Stepway


Vo výbave nájdete okrem iného aj parkovacie senzory, parkovaciu kameru, klimatizáciu, infotainment s navigáciou či tempomat.

Pod kapotou sa objavia rovnaké motory ako u Loganu MCV, to znamená 0,9 TCe 90 a 1,5 dCi 90, neskôr aj benzínový trojvalec 1,0 SCe. Ten zrejme postupne nahradí motor 1,2 16V.

 
 Dacia Logan MCV Stepway


Premiéru na verejnosti bude mať auto v marci na autosalóne v Ženeve. Slovenské ceny zatiaľ nie sú známe, no vzhľadom na cenu Sandera Stepway ju odhadujeme v horizonte od 10 500 eur.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.