ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Škoda aktualizuje model Citigo

9.2.2017 | Modely

Najmenší model českého výrobcu vyrábaný v Bratislave prejde na jar 2017 vynovením. Na jednom mieste však budete zmeny hľadať zbytočne.

Model Škoda Citigo sa vyrába od roku 2011 a spolu s Volkswagenom Up! a Seatom Mii schádza z výrobnej linky v Bratislave. Po takmer 6 rokoch však prišiel čas na vynovenie vzhľadu a ponuky prvkov výbavy.

 
 Škoda Citigo 2017


Čo sa exteriéru týka, upravený je dizajn kapoty, masky chladiča či nárazníky. Vo výbave Style si môžete doobjednať aj 15 palcové zliatinové kolesá a novú zelenú farbu menom Kiwi. Zmeny sa dotkli aj interiéru - vynovený je združený prístrojový panel aj ovládanie kúrenia a infotainment. Prídavnú navigáciu z hornej časti palubnej dosky nahradil držiak na smartfón. Vo voliteľnej výbave nájdete stále aj systém automatického brzdenia do 30 km/h.

 
 Škoda Citigo 2017


Pod kapotou sa zmeny neudiali - stále tu nájdete len 1,0 litrový atmosférický benzínový trojvalec v niekoľkých výkonových verziách vrátane modelu poháňaného zemným plynom (CNG). Preplňovanej verzie motora z ostrého VW Up! sme sa tak nedočkali.

 
 Škoda Citigo 2017


Výkony síce nie sú oficiálne známe, no predpokladáme, že pôvodných 44 až 55 kW zostalo zachovaných. Motor poháňa predné kolesá cez päťstupňovú manuálnu prevodovku.

Premiéru na verejnosti bude mať budúci mesiac na autosalóne v Ženeve.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.