ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Škoda Octavia RS: Facelfit priniesol vyšší výkon a upravený rozchod zadných kolies

22.12.2016 | Modely

Škoda dokončuje facelift Octavie modelom RS. Ostrému modelu narastie výkon a aj napriek kontroverznej prednej maske, vyzerá zvyšok auta veľmi jemne pozmenený oproti predošlej verzii.

Kontroverzný facelift zasahuje aj najrýchlejší z modelového radu Octavia. Napriek rozporuplným reakciám však technika pod kapotou nezaostáva za predošlou verziou a výkon motora narastá na 169 kW/230 koní. Dvojlitrový štvorvalec TSI si polepšil o rovných 10 koní a vďaka nemu dosiahne Octavia RS po facelifte maximálnu rýchlosť 250 km/h. Šprint z 0 na 100 km/h trvá novinke 6,7 sekundy a motor si na 100 kilometrovú jazdu vypýta v kombinovanom cykle 6,5 litra benzínu.


Škoda Octavia RS


Samozrejme, zmeny sa neudiali len na povrchu a pod kapotou. Škoda znížila podvozok o 15 milimetrov a dosť zásadným zásahom je aj rozšírenie rozchodu zadných kolies o 30 milimetrov. Do interiéru máte možnosť výberu športových sedadiel potiahnutých alcantarou a už v sériovej výbave dostanete ambientné podsvietenie priestoru kabíny.

Ako v bežných modeloch, či prevedeniach Scout, je vo vrcholovom prevedení multimediálneho systému k dispozícii obrazovka s uhlopriečkou 9,2 palca. Rovnako sa do modelovej rady RS dostáva celý balík asistenčných systémov. Medzi ne patrí napríklad asistent pre cúvanie s prívesom, stráženie mŕtveho uhla a taktiež nový systém sledovania prichádzajúcich vozidiel pri cúvaní.


Škoda Octavia RS


Zostať ešte pri zovňajšku, v základnej výbave dostanete 17 palcové kolesá, no za príplatok dostanete 19 palcové športové disky. Facelift a výbava samozrejme zasiahne aj naftové prevedenie RS, no v tej zostávajú parametre pohonu (zatiaľ) nezmenené. Octaviu RS dostanete aj naďalej s manuálnou, alebo s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Taktiež zostáva možnosť voľby pohonu predných, alebo všetkých kolies.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.