ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Volkswagen Golf po facelifte priniesol plno noviniek

11.11.2016 | Modely

Vynovenie siedmej generácie najpopulárnejšieho hatchbacku na svete znamená mnoho noviniek. Volkswagen Golf dostane okrem iného nový benzínový motor a prevodovku.

Aktuálna generácia VW Golf je na trhu od roku 2012, preto prišiel čas ju mierne osviežiť. Ako to však u Nemcov býva, radikálne zmeny exteriéru nečakajte. Akurát sa mierne zmenili nárazníky a svetlá (zadné teraz sériovo ako LED). Príplatkové xenónové svetlá sú minulosťou a nahrádzajú ich full LED svetlá.

 
 Volkswagen Golf (2017)


Premiéru má v Golfe nový preplňovaný štvorvalec 1,5 TSI Evo (EA211) s výkonom 110 kW (150 k) a vypínaním valcov. Nasledovať ho bude úsporná verzia BlueMotion s výkonom 96 kW (130 k). Model GTI zas dostal vyšší výkon - teraz 169 kW (230 k) alebo 180 kW (245 k) u verzie Performance. Nová je aj sedemstupňová dvojspojková DSG prevodovka, ktorá postupne nahradí pôvodnú šesťstupňovú prevodovku. V ponuke nechýba ani plug-in hybridná verzia GTE.

V interiéri sa okrem iného obmenili infotainment systémy. Všetky tri sú nové a ten najvyšší disponuje 12,3 palcovým displejom a rozlíšením 1440 x 540 pixelov. Aj veľkosti displejov zvyšných dvoch infotainment systémov stúpili - teraz na 6,5 a 8 palcov. Premiéru vo vozidlách VW tu má ovládanie gestami, ktoré sme doteraz poznali len z prémiových áut (napr. BMW radu 7). Pribudla aj podpora CarPlay, MirrorLink a Android Auto a teraz si môžete priplatiť aj za digitálny displej pred vodičom nahradzujúci budíky.

 
 Volkswagen Golf (2017)


Novinkou sú asistenčné služby, z ktorých jeden je schopný v prípade nehody automaticky zavolať záchranku. Ak máte záujem, v ponuke sa objaví aj aktívne udržiavanie v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat s asistentom pre jazdu v zápche (u áut s DSG prevodovkou) či asistent pre parkovanie s prívesom.

Do predajní by sa vynovený Volkswagen Golf mal dostať začiatkom budúceho roka. Pod článkom nájdete video s ukážkou ovládania infotainment systému gestami ale aj so zábermi samotného interiéru plus fotografie.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme