ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Nový Hyundai i30: Prvé oficiálne fotky! (+ krátke video)

13.8.2016 | Modely

Zatiaľ ide síce iba o detaily karosérie, vidno na nich nový kaskádovitý tvar mriežky chladiča

Na oficiálnu premiéru jedného z najdôležitejších modelov kórejskej automobilky si ešte musíme pár dní počkať, jej termín je však už známy. Spoločnosť Hyundai predstaví nový i30 už 7. septembra a naživo sa ukáže v tom istom mesiaci na parížskom autosalóne.

 
 Nový Hyundai i30 - denné svetlá budú takmer vertikálne


Základnou zmenou bude použitie novej kaskádovitej masky chladiča, jej základný tvar bude veľmi podobný, ako pri modeli Hyundai i30 Turbo, ktorý bol predstavený v minulom roku. Maska by však mala mať o niečo plastickejší tvar a bude celkovo výraznejšia.

Pri pohľade spredu vidno aj ďalší dôležitý znak - denné svetlá sú na novinke umiestnené takmer vertikálne, zatiaľčo na aktuálnom modeli sú horizontálne. Ďalší záber ukazuje auto zozadu - tavrom a rozložením svetiel, ako aj celkovou siluetou má nový Hyundai z tohto uhla pohľadu pomerne blízko k najmenšiemu BMW.

 
 Nový Hyundai i30 - Nepripomína z tohto uhla trochu najmenšie BMW?


Žiadne bližšie technické informácie o vozidle zatiaľ neboli zverejnené a automobilka neuvoľnila ani žiadne fotografie interiéru. Už v minulom mesiaci s však na internete objavili neoficiálne zábery ostrej verzie i30 s prívlastkom N. Ak vám okamžite napadne podobnosť s divíziou M od BMW, tak táto úvaha má niečo do seba - Hyundai totiž zveril dohľad nad jeho vývojom Albertovi Biermannovi, ktorý bol predtým viceprezidentom a šéfom vývoja bavorskej športovej divízie M.

 
 Nový Hyundai i30 - bude preň typická kaskádovitá maska chladiča


Písmeno „N" v názve ostrej verzie Hyundaiu však v skutočnosti pochádza od juhokórejského Namyang R&D centre, kde pripravujú profesonálne závodné Hyndaie, predovšetkým i20 WRC. i30 vo svojej extrémnej verzii by mal mať maximálnu rýchlosť až 250 km/h a je dosť možné, že aj pohon 4x4.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme