ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Renault Mégane sedan je späť ako „Grand Coupe“, Fluence končí (+video)

13.7.2016 | Modely

Privítajte Mégane sedan, teda vlastne Mégane Grand Coupe. Znamená to zároveň koniec modelu Fluence.

S druhou generáciou Renaultu Mégane vystriedal jeho karosársku verziu sedan iný model s označením Renault Fluence (resp. Samsung SM3). Dnes sa však karta obracia a automobilka prichádza opäť s Méganom vo verzii sedan. Nesie (podľa nás mierne zavádzajúce) označenie Mégane Grand Coupe (pod GC si predstavujeme skôr toto). Na druhej strane, celkom im to dizajnovo vyšlo ako si môžete pozrieť v galérii aj vo videu pod článkom.

 
 Renault Mégane Grand Coupe


Nový Mégane sed... pardon, Grand Coupe bude vyrábaný v tureckej Burse a, rovnako ako hatchback a kombi, aj Mégane se... Grand Coupe je založený na modulárnej CMF C/D platforme (ako Kadjar, Talisman aj Espace). Prepojenie s Méganom je očividné nielen vďaka prednej maske svetelnému podpisu. Prakticky rovnaká je výbava aj interiér auta. Batožinový priestor má objem 508 litrov a veko budete možné otvárať aj bezdotykovo.

 
 Renault Mégane Grand Coupe


Pod kapotou sa objavia rovnaké motory ako u Méganu hatchback a kombi. Záujemci o benzínový motor si môžu na úvod vybrať z dvoch štvorvalcov: atmosférického 1,6 SCe 115 alebo preplňovaného 1,2 Tce 130. Ponuka štvorvalcových naftových motorov spočíva z 1,5 dCi 90, 1,5 dCi 110 alebo 1,6 dCi 130. Základný motor je dostupný s päťstupňovým manuálom alebo bezstupňovým CVT automatom. Dvojspojkovú prevodovku EDC je možné skombinovať s motormi TCe 130 (sedemstupňová) alebo dCi 130 (šesťstupňová). Verzia Mégane GT zatiaľ spomínaná nebola.

Nového Méganu sed... Gran Coupe sa máme dočkať už budúci rok. Ak máte stále záujem o Fluence, mali by ste sa poponáhľať. Jeho výroba totiž práve teraz končí a dostupné sú už len skladové vozidlá.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme