ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Nový Citroën C3: Uniklo prvé foto a informácie.

13.5.2016 | Modely

Letmý pohľad na nový Citroën C3 prezrádza silnú inšpiráciu modelom Cactus!

 
 Nový Citroën C3:Preberá prvky C4 Cactus a Picasso.
 

Presne takto bude vyzerať nový päťdverový Citroën C3, ktorý vsadil na športový dizajn a nové motory. Už onedlho sa predstaví aj oficiálne a na jeseň môžeme očakávať jeho príchod na európske trhy. Kľúčovými prvkami nového modelu sú denné LED svetlá, ktoré prichádzajú do znaku automobilky. Pod nimi sa nachádzajú predné svetlomety. Nechýba ani veľká maska chladiča a spojler na spodnej časti predného nárazníka.

Verzia na fotografii je dvojfarebná a jej atraktivitu zvyšujú aj veľké disky kolies. Rozmery malého Citroënu sa nebudú meniť, to znamená, že celková dĺžka predstavuje štyri metre. Bočná línia odhaľuje veľkú ochrannú lištu a niektoré zdroje uvádzajú aj to, že výrobca použije na niektorých verziách mäkké lišty AIRBUMP.

 
 Riaditeľka CitroenuBritka Linda Jackson.
Riaditeľka Citroënu Linda Jaskson komentovala budúcnosť automobilky so slovami: „Chceme byť súčasťou mainstreamu, no chceme byť aj naďalej odlišný od ostatných. Naše autá musia byť rozpoznateľné už na diaľku! Jednoducho, chceme byť excentrický."

V prípade nového Citroënu C3 môžete očakávať rovnakú štýlovú jednoduchosť akú ponúka aj model C4 Cactus. Znamená to využitie rovnakých kožených madiel dvier, sedadiel, či odkladacieho priestoru, ktorý sa otvára zhora. Okrem toho ponúkna aj nový infotainment. Citroën chce ponúkať komfort vo všetkých smeroch. To znamená od každodennej bezproblémovosti až po jednoduchý nákup cez internet.

Nový Citroën C3 je zároveň prvý autom, ktoré je súčasťou modelovej ofenzívy značky, ktorá ráta s predstavením 12 nových áut do roku 2021, sedem z nich príde ešte pred rokom 2018. Model C3 bude využívať existujúcu platformu PF1, na ktorej sú postavené modely Peuget 208 aj DS3.

Motory budú prevažne trojvalcové s objemom 1,0 a 1,2 litra, prirodzene vo viacerých výkonových variantoch. Štvorvalcovú pohonnú jednotku ponúkna diesel 1,6 BlueHDi, ktorý ponúkne najnižšiu priemernú spotrebu aj emisie pod hranicou 90g/CO2 na 100 kilometrov. Vrcholnou motorizáciou bude známy turbodúchadlom prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,6 THP. Jeho výkon však bude nižší ako v prípade sesterského Peugeot 208 GTi. V prípade nového Citroenu C3 sa neráta s hybridnými verziami, ani s elektrickou verziou.

Autor: Majo Bóna Foto: Avarvarii Zdroj: autoexpress.co.uk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.