ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Opel Mokka X – nový vzhľad, motor aj prevodovky

4.3.2016 | Modely

Vynovený Opel Mokka X sa začne predávať na jeseň tohto roka. Písmeno X v jeho názve patrí k novému označovaniu, v budúcnosti ho ponesú všetky SUV a crossovery tejto nemeckej značky.

 
 Opel Mokka X
Auto, ktoré malo svoju výstavnu premiéru na ženevskom autosalóne, má prepracovanú celú prednú masku s redukovaným množstvom plastov a novo tvarovanými svetlami. V interiéri je úplne nový horizontálne členený prístrojový panel a kompletne prepracovaná stredová konzola, ktorej dominuje nový multimediálny displej s uhlopriečkou 7 alebo 8 palcov (17,8 alebo 20,3 cm).

 
 Opel Mokka X
Súčasťou infotainmentu budú funkcie Apple CarPlay a Android pre jednoduchšiu integráciu smartfónov a pribudne aj telematický systém Opel OnStar, doteraz zavedený v 13 európskych štátoch, v tomto pribudne ďalších 16. Veľmi zjednodušene ho možno prirovnať k asistenčnému systému Siri, ktorý je súčasťou zariadení od Apple. Taktiež vás dokáže lokalizovať a na základe vašej polohy vám vyhľadá rôzne informácie - od rezervovania hotelov, cez nájdenie čerpačiek alebo zvládne dokonca aj nastavenie navigácie na základe hlasových informácií z dispečingu. Aj preto bude súčasťou výbavy hotspot Wi-Fi s vysokorýchlostným mobilným pripojením k internetu 4G LTE (v súčasnosti k dispozícii v Nemecku, Veľkej Británii, Holandsku a Španielsku, ďalšie štáty budú nasledovať v priebehu roka). Na našich diaľniciach, kde v mnohých úsekoch funguje len GPRS, to bude naozaj praktické.

 
 Opel Mokka X
Ponuku motorov rozšíri nový benzínový štvorvalec 1.4 Direct Injection Turbo s výkonom 112 kW (152 k), ktorý bude k dispozícii aj v kombinácii s novou 6-stupňovou automatickou prevodovkou, systémom Štart/Stop a adaptívnym pohonom všetkých kolies (podľa predbežných údajov emisie CO2 154 g/km a kombinovaná spotreba 6,6 l/100 km). Samozrejme, v ponuke nebudú chýbať ani nové diesle 1,6 CDTI - 100 kW (136 k) a 81 kW (110 k). Z nových technológii zoznam príplatkovej výbavy rozšíria predovšetkým adaptívne LED svetlá s variabilným svetelným kužeľom, ktoré možno nájsť aj v novej Astre. Reflektory umožňujú deväť rozličných funkcií/rozložení svetla.

Auto príde do predaja na jeseň, ceny zatiaľ zverejnené neboli.

Autor: Martin Domček

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.