ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Hyundai Tucson nahradil ix35. U nás stojí 18 990 eur

3.8.2015 | Modely

Nový model kórejskej automobilky, nástupca modelu ix35, prišiel aj na náš trh. Základná verzia začína od 18 990 eur.

Meno Tucson nie je ako pomenovanie modelu automobilky Hyundai novinkou. V USA nesie u nás známe Hyundai ix35 označenie Tucson už dlhšie, k nám sa však názov vrátil až teraz.

Hyundai Tucson je postavený na novej podvozkovej platforme koncernu. Je 4475 mm dlhý, 1850 mm široký a 1645 mm vysoký. Batožinový priestor má objem 513 litrov alebo 1503 litrov po sklopení zadných sedadiel. Tie viete zároveň aj naklápať do zvislejšej či vzpriamenejšej polohy.

 
 Hyundai Tucson


Pod kapotu nájdete dva benzínové a tri naftové motory. Základom je atmosférický benzínový štvorvalec 1,6 GDi s priamym vstrekovaním a výkonom 97 kW (132 k). Preplňovaný štvorvalec 1,6 T-GDi má výkon 130 kW (177 k). Ponuka naftových motorov pozostáva z 1,7 litrového štvorvalca s výkonom 85 kW (115 k) alebo 2,0 litrového štvorvalca s výkonom 100 kW (136 k) alebo výkonnejšieho s výkonom 136 kW (185 k). Všetky verzie sú v ponuke s manuálnou šesťstupňovou
prevodovkou, motor 1,6 T-GDI aj s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou 7DCT.

Štandardom je pohon prednej nápravy. Okrem základnej benzínovej a naftovej verzie sú všetky ostatné k dispozícii aj s automatickým pohonom všetkých kolies s elektronicky ovládanou medzinápravovou spojkou umiestnenou na zadnej náprave. Systém umožňuje do istej rýchlosti aj uzamknutie diferenciálu.

V ponuke doplnkovej výbavy nájdete panoramatické strešné okno, full LED svetlá, elektricky ovládané piate dvere, navigácia, systém monitorovania mŕtveho uhla, núdzového brzdenia, systém pre udržiavanie auta v jazdnom pruhu, identifikáciu dopravných značiek, navigáciu s 8 palcovým dotykovým displejom o či automatické parkovanie. Zaujímavosťou je aj bezpečnostný systém zvýšenia kapoty vozidla v prípade zrážky s chodcom o 6 cm pomocou pyrotechnických závesov.

 
 Hyundai Tucson


Základná verzia s pohonom prednej nápravy, benzínovým motorom 1,6 GDI (100 kW) a manuálnou prevodovkou začína momentálne od 18 990 eur. Sériová výbava obsahuje okrem iného rekuperáciu elektrickej energie pomocou alternátoru, zliatinové disky, denné LED svetlá, asistent rozjazdu do kopca, manuálnu klimatizácia, svetelný senzor či rádio s USB Aux a bluetoothom. Najlacnejší naftový Tucson s motorom 1,7 CRDi, manuálnou prevodovkou a predným náhonom kúpite od 21 090 eur.

Autor: DK
Zdroj: Hyundai


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.