ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

VIDEO: Seat Leon Cupra ST vraj na ringu zdolal M5 touring a RS6

15.5.2015 | Modely

Seat Leon Cupra ST údajne prekonal neoficiálny „kombi" rekord na nemeckom okruhu Nürburgring. Má byť rýchlejší ako niekdajšie Audi RS6 a BMW M5 Touring.

Viac ako hocičo iné, sú proklamované rekordy na legendárnom „zelenom pekle" marketingová kampaň. Podmienky pre porovnávanie sú totiž nekonzistentné a nestrážené. Napriek tomu ide o celkom zaujímavý výsledok.

 
 Seat Leon Cupra ST


Seat Leon Cupra ST údajne dosiahol čas 7 minút 58 sekúnd 12 stotín, čím o 0,4 sekundy zdolal trojdverovú Cupru SC. Aj napriek 45 kilogramom navyše. „Vo vysokorýchlostných zákrutách je zadná náprava ST progresívnejšia a maximálna rýchlosť vyššia vďaka lepšiemu koeficientu odporu vzduchu," popisuje jazdec Cupry ST Jordi Gene. „S dlhšou karosériou sa vieme hrať so zadnou časťou, lepšie umiestniť auto. Je to veľmi príjemný pretekársky pocit, keď vypnete ESC."

Podľa autoevolution.com je 280 koňová Cupra ST s predným náhonom o sekundu rýchlejšia ako Audi RS5 so 450 konskými silami a pohonom všetkých kolies. O 7 sekúnd mala prekonať aj RS6 z roku 2012. Možno väčším prekvapením má však byť prekonanie času poslednej generácie BMW M5 Touring (s V10 motorom a 507 konskými silami z roku 2008) o takmer 15 sekúnd.

Uvidíme, čo na to povie Renaultsport a nová generácia Mégane. Ja len prezradím, že Seat Leon Cupra ST testujeme už za 2 týždne a máte sa na čo tešiť.

Autor: DK
Zdroj: autoevolution.com, topgear.com, worldcarfans.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme