ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Ibiza dostala nenápadný facelift, do predaja príde už na jeseň

9.5.2015 | Modely

Malý Seat Ibiza sa dočkal faceliftu, ten sa však od súčasne predávanej verzie líši len v detailoch. Pod kapotu jedného z najmenších Španieov však zamieria nové motory.

Skrátiť čakanie na príchod v poradí piatej generácie Seatu Ibiza prišiel nenápadný facelift. Ten upravuje model len v detailoch, priniesol doň však nové technológie i motory. Inovovaná verzia Ibizy bude k dispozícii ešte tento rok.

Seat Ibiza po facelifte

Miernymi kozmetickými úpravami prešli pri pohľade na produkčné fotografie azda len predné svetlomety. Ich ostré línie vypĺňajú LED diódy. Ďalšími rozlišovacími prvkami modernizácie sú nové sady 16 a 17-palcových diskov, či dva odtiene exteriérových lakov - Moonstone Silver a Chilli Red.

Dizajnéri upravili aj niekoľko prvkov v interiéri, opäť však nemožno očakávať zázraky. Miernymi inováciami prešli volant, výduchy klimatizácie či ovládanie rádia. Nechýbajú ani nové materiály.

Novinkou faceliftu sú Color pack-y, či nové bezpečnostné technológie, ako napríklad multikolízna brzda. Zákazníci si budú môcť objednať aj najnovší infotainmentový systém s technológiou Mirror Link. Milovníci kvalitného hudobného prednesu v katalógoch nájdu Seat Sound System so šiestimi reproduktormi.

Portfólio ponúkaných agregátov štartuje trojvalcami s objemom 1,0 litra a výkonmi 75 koní pri verzii bez turba a 95, resp. 110 konských síl s turbodúchadlom. V Ibize už nájdeme aj motor 1,4 TSI s vypínaním valcov a výkonom až 150 konských síl. Naftová ponuka obsahuje tri odlišné výkonové variácie motora 1,4 TDI s 75, 90 alebo 105 konskými silami.

Facelift príde do predaja koncom tohto roka, najskôr už na jeseň. Vyplní tak čakanie na piatu generáciu Ibizy, ktorej príchod je zatiaľ naplánovaný na budúci rok.

Autor: MB

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.