ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

FOTO: Nová Škoda Octavia RS III kombi, Golf GTI VII a Škoda Rapid RS

29.1.2013 | Modely

Objavili sa špionážne fotografie novej Octavie RS kombi. Stále mierne zamaskovanej.

Vieme, už je to ohraná pesnička, no na základe vašich reakcií a sledovanosti článkov slovenské publikum jednoznačne prahne po informáciách týkajúcich sa kedysi domácej značky Škoda. O to viac že sa týkajú zrejme najočakávanejšieho auta tento rok - novej Octavie. Tentokrát verzie RS.

Špionážna fotografia Škody Octavia RS kombi podľa worldcarfans.com


Jej ostrý variant vo verzii liftback sa už objavil už predtým, vďaka obrázkom z konfigurátoru Octavie. Nová RS dostane LED hmlovky, upravené prahy či lesklo čierne spätné zrkadlá. Päťlúčové kolesá odhaľujú červené brzdové strmene.

Škoda Octavia RS z online konfigurátoru vozu


Zadný nárazník je tiež odlišný od klasickej Octavie, aj vďaka dvom koncovkám výfuku. Malo by ísť o doteraz najrýchlejšiu Octaviu RS, aj vďaka doteraz najnižšej hmotnosti. Technika u oboch verzii (liftback aj kombi) bude prevzatá z Golfu GTI, ako tomu bolo aj u predchádzajúcich generácií.

 

VW Golf VII GTI podľa autobild.com


Čo sa týka Octavie, zatiaľ nemáme veľa detailov ale môžeme predpokladať, že sa nebudú príliš líšiť od Golfu GTI. O ňom vieme zatiaľ toto: Výkon motora by mal byť 164 kW (220 k). Údajne sa u Golfu dočkáme aj príplatkového balíčka s 10 konskými silami navyše. Krútiaci moment by sa mal pohybovať okolo 350 Nm a spotreba na hodnote 6,6 l/100 km. Čo je zhodou okolností aj čas akcelerácie z 0 na 100 km/h (6,6 s). Maximálna rýchlosť by mala byť 250 km/h.

Oficiálny debut Octavie RS je naplánovaný na Frankfurtský autosalón v septembri.

Pre zaujímavosť pridávame aj virtuálny model Škody Rapid RS (ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy neobjaví na cestách).

Virtuálny model Škoda Rapid RS


Ďalšie obrázky nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Automix.sk
Zdroj: worldcarfans.com, autobild.com, rushlane.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.