ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Viac záberov nového Fiatu Viaggio

24.4.2012 | Modely

Oficiálne predstavenie nového modelu Viaggio na autosalóne v Pekingu. Fiat nám ponúka ďalšie zábery svojho kompaktného sedanu.

Fiat Viaggio
Nielen inšpirovaný Amerikou. Fiat Viaggio je síce taliansky model, no hojný základ mu ponúkol američan Dodge Dart. Konečný dizajn bol však vytvorený v Turíne a prináša viac južanskej elegancie. Chrómový gril a pozmenená predná maska odlišujú Viaggio a Dart spredu, zozadu má Viaggio dve samostatné svetlá, zatiaľ čo Dart má zadné svetlá spojené.

Fiat Viaggio je postavený na základe Alfy Romeo Giulietta a výrobca ním chce osloviť mladších zákazníkov. Viaggio meria 4 679 mm a má šírku 1 850 mm. Vo vnútri sa nachádza niekoľko zaujímavých prvkov, napríklad informačný systém s 8,4-palcovým displejom a satelitnou navigáciou.

Pod kapotou by sme mali nájsť 1,4-liter T-Jet motor, ktorý bude v dvoch verziách produkovať 120 koní (88 kW) a 150 koní (110 kW). Na scéne sa možno objaví aj MultiAir motor s výkonom 160 koní (118 kW). K dispozícii bude 5-stupňová manuálna a 6-stupňová dvojspojková prevodovka.

Fiat Viaggio
Z nového modelu Viaggio vznikne pravdepodobne aj verzia hatchback a nahradí tak súčasný model Bravo. No to sú zatiaľ iba dohady.

Zdroj: caradvice.com.au
TH


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.