ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

OFICIÁLNE FOTO: Malý, veľký Fiat 500L

3.2.2012 | Modely

Turínska automobilka prišla s prvými oficiálnymi zábermi nového modelu vychádzajúceho z modelu 500.

Nový Fiat 500L má vraj kombinovať priestrannosť interiéru MPV a SUV s kompaktnými rozmermi a hospodárnosťou triedy B. Odvážny záväzok. V produktovom katalógu sa novinka zaradí niekam medzi Fiat Punto a Fiat Bravo. Posnaží sa naviazať na staršie (a nie príliš úspešné) modely Fiat Multipla, ktoré boli známe najmä vďaka svojmu nekonvenčnému vzhľadu.

Fiat 500L

Rozmery novinky sú 4 140 x 1 780 x 1 660 milimetrov. To znamená, že model s prívlastok L (large, ako veľký) je takmer o celých 60 centimetrov dlhší, než bežná verzia päťstovky. Pridané mu bolo samozrejme aj na šírku a výšku - 153 respektíve 175 milimetrov. K dispozícii bude aj sedemmiestna verzia, dlhšia o ďalších desať centimetrov navyše.

Ak by sa vám bočné línie zdali podozrivo známe, verte, že sa mierne ponášajú na tvar Mini Countryman. Vpredu zasa 500L vychádza zo staršieho brata a prináša typické guľaté svetlá a vypuklú masku.

Aby vozidlo popri svojej kompaktnosti prinieslo aj slušné jazdné vlastnosti, je postavené na podvozku modelu Punto. Motorizácie zrejme bude zdieľať so štandardnými 500kami, a môžeme očakávať využitie 0,9 litrového, prepĺňaného dvojvalca.

Oficiálne predstavenie s kompletnými technickými informáciami môžeme očakávať v marci, na ženevskom autosalóne.

Autor: Automix.sk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.