ATLAS.SK: Utorok, 28.3.2017
meniny má Soňa

Indické športové auto navrhne dizajnér Lamborghini Countach

10.2.2017 | Koncepty

Už budúci rok sa máme dočkať nového športového auta z dielne indickej automobilky Tata. Pod značkou TAMO a s dizajnom od legendy.

Indická automobilka Tata je jedným z najväčších domácich výrobcov áut. Vlastnia síce aj automobilku Jaguar Land Rover, no pod ich vlastnou značkou vyrábajú hlavne autá pre Indiu. V pláne je však nová automobilka menom TAMO, ktorá bude vyrábať aj športové autá. Podobné tendencie mali zrejme aj v roku 2001, keď predstavili koncept Tata Aria Coupe.

 
 Koncept Tata Aria Coupe z roku 2001


Cieľom novej automobilky je priniesť nové „technologicky vyspelé autá skôr na trh". Automobily sa budú vyrábať v nižších kvantitách a spolupracovať majú so startupmi. Prvým odhaleným autom má byť už čoskoro, na autosalóne v Ženeve, dvojsedadlové športové auto s motorom v strede. Interne je koncept označovaný Futuro a na aute sa podieľa aj známy dizajnér Marcello Gandini, ktorý navrhol aj legendárne Lamborghini Coutach. Zatiaľ však automobilka odhalila len tento obrázok:

 
Pod touto plachtou má byť TAMO Futuro. Predstaví sa v Ženeve


Technické detaily nie sú zatiaľ známe, no stránka motoroids.com špekuluje nad 1,2 litrovým preplňovaným motorom s výkonom 180 koní. To by malo byť na 800 kilové auto z kompozitu a hliníka dosť. Recept tak pripomína nové športové auto Yamaha.

V indických predajniach sa má TAMO Futuro objaviť niekedy v roku 2018, či sa dostane aj do Európy zatiaľ nie je známe.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: motoroids.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty