ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Citroën C-Aircross – naznačuje vzhľad novej C3 Picasso?

8.2.2017 | Koncepty

Malé MPV vyrábané v Trnave sa čoskoro dočká nástupcu. Jeho vzhľad zrejme naznačuje tento koncept malého crossoveru.

Výroba aktuálneho Citroënu C3 Picasso v Trnave sa blíži ku koncu. Náhradou za nový model však má byť niečo na štýl crossoveru a pravdepodobne bude druhá generácia inšpirovaná týmto konceptom.

 
 Citroën C-Aircross


Volá sa Citroën C-Aircross a s dĺžkou 4,15 metra, šírkou 1,74 metra a výškou 1,63 metra sa blíži napríklad Nissanu Juke. Nájdete tu aj pre automobilky typické airbumpy a úzke predné svetlá. Interiér opäť obsahuje aj 12 palcový dotykový displej a zaujímavé materiály. Informácie pre vodiča sú zobrazované na priesvitnom štíte, ktorý zároveň supluje ako head up displej.

 
 Citroën C-Aircross


O motoroch síce oficiálne nič nevieme, ale zrejme bude ich ponuka kopírovať tú z modelov Citroen C4 Cactus a Citroen C3. To znamená 1,2 litrový benzínový trojvalec bez truba a s turbom a 1,6 litrový naftový štvorvalec. Štovrkolku tu budete hľadať zbytočne, no zrejme sa dočkáme systému elektronickej redukcie svornosti predného diferenciálu v podobne Grip Control. Podvozok má využívať novovyvíjanú technológiu z Advanced Comfort Program.

 
 Citroën C-Aircross


Verejnosti sa koncept predstaví na tohoročnom autosalóne v Ženeve. C-Aircross je síce len koncept, no napríklad C4 Cactus sa na svoj koncept ponášal dosť. Preto je veľká šanca, že sa naozaj pozeráme (takmer) na podobizeň novej C3 Picasso. Či sa však bude vyrábať opäť v Trnave je otázne.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: Citroen


 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty