ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Páčila by sa vám takáto Kia kupé? A čo tak kombi?

12.1.2017 | Koncepty

Nová Kia Stinger GT je celkom pastva pre oči. Ale čo takto verzia s dvoma dverami alebo predĺženým kufrom? Takto by mohli vyzerať.

Kórejská automobilka Kia predstavila pred pár dňami úplne nový model menom Kia Stinger GT. Sedem rokov vyvíjaný model má zadný náhon alebo štvorkolku a benzínový biturbo V6 motor s výkonom 370 koní. Ale hlavne - vyzerá dobre, taká prémiová Kia Optima.

 
 Kia Stinger GT


Internet dlho nečakal a dočkali sme sa aj virtuálnych modelových verzií, ktoré pravdepodobne nikdy nevzniknú. Pre zaujímavosť sa na ne oplatí pozrieť. Tieto dve má na svedomí maďarský X-Tomi design.

Takto si predstavuje dvojdverové kupé odvodené od Stingeru GT:

 
Virtuálna neoficiálna verzia Kia Stinger GT kupé od X-Tomi design


Prevedenie je dobré - možno by ste si ani nemysleli, že je to neexistujúce auto. Zadný stĺpik nám mierne pripomína Audi, no predná maska je stále typická pre Kiu.

Kia zrejme takúto verziu karosérie oficiálne neuvedie, no po stránke dizajnu by to určite problém nebol.

X-Tomi však nezostal pri kupé. Takto si predstavuje kombi:

 
Virtuálna neoficiálna verzia Kia Stinger GT kombi od X-Tomi design


Realizácia takejto verzie by bola viac pravdepodobná, no či sa tak stane môžeme v tejto fázi len hádať. Predsa len, žijeme v dobe, kedy sa čo najviac znižujú náklady na modely pomocou spoločných platforiem a výrobcovia si poriadne zvážia, či sa im oplatí taká či taká verzia karosérie. Škoda...

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty