ATLAS.SK: Piatok, 24.3.2017
meniny má Gabriel

Takto mala vyzerať Audi Q7 už od začiatku! Toto je však iný model

23.12.2016 | Koncepty

Audi odštartuje do nového roka vo veľkom štýle: na North American International Auto Show (NAIAS) v Detroite začiatkom januára 2017 sa predstaví Audi Q8 concept.

 
 Audi Q8 má konkurovať BMW X6 a Mercedesu GLE
Jedná sa o predsériovú štúdiu, ktorá naznačuje vzhľad budúcej vlajkovej lode v kategórii SUV. Možno ho považovať aj za konkurenta aktuálnych modelov konkurencie BMW X6 a Mercedesu-Benz GLE kupé. Najviac však poteší predná časť, ktorá je z estetického hľadiska výrazným posunom vpred v porovnaní s aktuálnym modelom Q7.

Predná časť štúdie pôsobí veľmi impozantne. Osemuholníková jednodielna maska chladiča je výrazne širšia ako pri aktuálnych sériových modeloch Audi. Je vytiahnutá ďaleko dopredu a plasticky vymodelovaná. Mnohé dizajnové prvky štúdie Q8 concept pripomínajú prvý model Audi quattro z roku 1980. Napríklad extrémne šikmé a súčasne široké zadné stĺpiky karosérie, ako aj výrazne vytiahnuté blatníky. Tieto vyvážené proporcie rovnomerne zvýrazňujú predné aj zadné kolesá - čo je typický prvok quattro.

„S Audi Q8 concept sme vytvorili nový vrchol v rámci našich modelových radov Q. Jej dizajn sprostredkúva športový charakter a prestíž vo vysokej miere," vysvetľuje Marc Lichte. „Pri tom je dôležité, že štúdia má napriek nízkej línii strechy priestranný interiér so štyrmi plnohodnotnými sedadlami," dodáva šéfdizajnér Audi. My iba dodávame, že spomínaná štúdia prejde do sériovej výroby bez zmien. V tejto podobe sa totiž bude páčiť každému. Dokonca aj tým, čo aktuálne jazdia na konkurečných modeloch.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty