ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Autosalón Paríž 2016: Citroën predstaví štúdiu C3 WRC (+VIDEO)

24.9.2016 | Koncepty

Rýchle francúzske hatchbacky sa vracajú do kolotoča rely. Tentokrát však nepôjde o model DS3, ale o nový Citroën C3 WRC.

A ten vyzerá byť riadne nadpopovaný stereoidmi, hoci základné črty modelu C3 sú jasne rozpoznateľné. Paket širších blatníkov, predného spojlera a zadného krídla s krásnym rozšírením karosérie a nasávačom vzduchu pôsobia nesmeirne eroticky. Fanúšikovia autombilky by si určite želalai ak by sa zlomok týchto úprav objavil na športovej verzii, ktorú Francúzi tradične označovali ako VTS. A úprimen rival pre Ford Fiestu ST, Volkswagen Polo GTI, či Renault Clio R.S.

Naspäť k modelu WRC, v porovnaní so sériovým autom narástol najmä do šírky, ktorá činí rovných 1,9 metra, na dĺžku meria 4,2 metra, vďaka väčším nárazníkom, ktoré sú súčasťou dizajnérskej kúry. Pod kapotou sa objaví 1,6 litrový benzínový turbomotor s maximálnym výkonom 288 kW/385 koní. Dynamika auta bude vskutku pôsobíva, pohotovostná hmotnosť činí rovných 1 175 kilogramov, čo je o 25 kilogramov menej ako doteraz. Výrazné aerodnymaické zmeny sú výsledkom zmeny pravidiel vo WRC, ktoré umožňujú viac prítlaku. Citroën tvrdí, že štúdia nezodpovedá konečnej podobe rely špeciálu, my však vieme, že zmeny budú viac menej kozmetické. Aspoň dúfame, lebo táto štúdia vyzerá sakramentsky dobre.Video nájdete pod článkom. 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Koncepty