ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Galéria

 1/6 
0
   
 
Vynovená Škoda Rapid dostala wi-fi a dva trojvalece
 
  
   
   
 
 
 
 
   
Vynovená Škoda Rapid dostala wi-fi a dva trojvaleceNovodobá Škoda Rapid a Rapid Spaceback prišli na trh okolo roku 2012 a nastal čas na jej vynovenie. Čo všetko sa zmenilo a pribudlo?Čo sa vzhľadu exteriéru Rapidu a Rapidu Spaceback týka, v upravenej dolnej časti nárazníka nájdete vynovené hmlové svetlomety, u verzie Style prepojené „chrómovým" dielom. Ak chcete, môžete mať aj denné LED svetlá a bi-xenóny. Zadné svetlá majú zas tmavší kryt a u niektorých verzii disponujú aj LED technológiou. Priplatiť si môžete za 15 až 17 palcové zliatinové kolesá.

 
 Škoda Rapid 2017


Prerobený je aj interiér. Teraz tu nájdete napríklad redizajnované výduchy kúrenia a klimatizácie, nové dekoračné lišty, upravené budíky pred vodičom či prerobené ovládanie klimatizácie. Novinkou sú aj nové infotainment systémy s dotykovým displejom, podporou CarPlay a druhým USB konektorom pre zadných cestujúcich. Najnovšie sa viete v Rapide pripojiť pomocou wi-fi hotspotu aj na internet (ak máte najvyšší infotainment systém Amundsen a zaplatíte si dátovú SIM kartu).

 
 Škoda Rapid 2017


Súčasťou infotainmentu môže byť aj služba Care Connect s automatickým tiesňovým volaním v prípade nehody (eCall) a automatickým oboznámením záchrannej služby s technickou stránkou vášho auta. Zavolať môžete aj vy v prípade poruchy auta.

Aplikácia pre smartfóny, Škoda Connect App, vás dokáže napríklad upozorniť na blížiaci sa servisný interval. Môžete si pomocou nej skontrolovať aj či ste zavreli okná, koľko máte ešte paliva alebo kde ste zaparkovali.

 
 Škoda Rapid 2017


Pribudlo aj automatické aktivovanie diaľkových svetiel pomocou kamery identifikujúcej autá v premávke (od rýchlosti 60 km/h tie idúce pred vami, do vzdialenosti 400 metrov, a tie idúce oproti, do vzdialenosti 1000 metrov). Novinkami sú aj systémy pre stabilizáciu prívesu a autonómne brzdenie. Priplatiť si viete aj za bezkľúčový vstup do auta.

 
 Škoda Rapid 2017


Pod kapotou nájdete okrem iných motorov aj nový preplňovaný benzínový trojvalec 1,0 TSI s výkonom buď 70 kW (95 k) alebo 81 kW (110 k). Jednoliter síce nahradzuje 1,2 TSI no štvorvalec 1,4 TSI 92 kW (125 k) v ponuke zostal. Pribudol naftový trojvalec 1,4 TDI 66 kW (90 k) známy zo Škody Fabia a stále však máte možnosť vybrať si aj štvorvalec 1,6 TDI 85 kW (116 k).

Prevodovky nie sú oficiálne známe, no predpokladáme, že pôjde o päťstupňový (alebo aj šesťstupňový) manuál a sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG.

Premiéra auta sa odohrá na autosalóne v Ženeve už čoskoro. Na ceny si ešte pár mesiacov zrejme počkáme, ale zrejme nebudú radikálne odlišné od tých terajších, to znamená od okolo 12 500 eur.

Autor: Daniel Krnáč