ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Od 1. marca je čiastočne uzavretá hlavná cesta medzi Zvolenom a Lučencom

1.3.2017 | Autoporadňa

Uzávierka bude v termíne od 1. marca do 30. apríla v úseku približne 100 metrov.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici (KRPZ BB) upozorňuje vodičov na dlhodobú čiastočnú uzávierku hlavnej cesty I/16 medzi Zvolenom a Lučencom v úseku pred Zvolenskou Slatinou. Uzávierka bude v termíne od 1. marca do 30. apríla v úseku približne 100 metrov.

 
 Doprava bude vedená striedavo po jednej polovici cesty so šírkou prejazdu tri metre a bude riadená pomocou semaforu (Ilustračné foto: Shutterstock)


Príčinou uzávierky je realizácia okružnej križovatky pri Zvolenskej Slatine na ceste I/16 v km 187,3 stavby „Rýchlostná cesta R2 Zvolen východ - Pstruša". Doprava bude vedená striedavo po jednej polovici cesty so šírkou prejazdu tri metre a bude riadená pomocou prenosnej trojfarebnej sústavy.

„Hlavne v dopravných špičkách (ráno a v poobedňajších hodinách) je predpoklad tvorenia sa kolón vozidiel, preto žiadame motoristickú verejnosť o trpezlivosť a ohľaduplnosť, aby bola v uvedenom úseku cestnej komunikácie počas uzávierky cesty zachovaná bezpečnosť a plynulosť cestnej dopravy," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Autor: KRPZ BB, SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa