ATLAS.SK: Piatok, 24.3.2017
meniny má Gabriel

Nechcete dostať pokutu za chýbajúcu STK/EK? Nastavte si sms notifikácie!

20.1.2017 | Autoporadňa

Za neplatné technické kontroly môžete dostať veľmi slušnú pokutu. Za každú neplatnú kontrolu vám môže štáť vyrúbiť pokutu až 165 eur. To znamená, že ak máte neplatnú emisnú aj technickú kontrolu riskujete pokutu až 330 eur. Na to, aby ste tomu predišli stačí absovovať pár krokov.

1.Skontrolujte si, či máte platnú STK

V aute by ste pri sebe mali nosiť aj malé kartičky, kde máte vyznačený presný dátum platnosti vašej technickej aj emisnej kontroly. Na rýchlu kontrolu vám stačí pozrieť sa na nálepky, ktoré sa nachádzajú na čelnom skle vášho auta. Je tam rok a mesiac dokedy máte ešte platné kontroly. Cez počítač si môžete skontrolovať

STK NA TOMTO LINKU

EK NA TOMTO LINKU

2.Nastavte si SMS notifikáciu

V prípade, že ste zistili, že všetko je v poriadku, môžete si nastaviť aj SMS notifikáciu. Stačí ak do systému elektronickej servisnej knihy vozidla napíšete evidenčné číslo vozidla a číslo takzvaného veľkého technického preukazu. Následne vás systém automaticky upozorní na blížiaci sa termín technickej kontroly.

NASTAVIŤ SMS NOTIFIKÁCIE SI MÔŽETE NA TOMTO LINKU

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa