ATLAS.SK: Piatok, 24.3.2017
meniny má Gabriel

ČO ROBIŤ KEĎ: sa nám minie benzín?

9.1.2017 | Autoporadňa

Čo robiť, keď sa nám minie benzín? Nie, nejde len o zbytočné zdržanie. Pri zlom postupe si dokážete poškodiť motor. V krátkosti vám teda poradíme, ako sa v tejto situácii zachovať. Je zľahka odlišná, ako v prípade minutia nafty.

Tento prípad je ešte ďaleko znesiteľnejší než ten, kedy sa vám minie nafta.V prípade minutia benzínu v nádrži, postupujte nasledovne:

Po prvé: Dotankujte minimálne 10 litrov benzínu. Benzínový motor so vstrekovaním používa takzvanú podávaciu pumpu. Tá musí byť k svojmu správnemu fungovaniu doslova zaplavená palivom.

Po druhé: Po dotankovaní nesmiete hneď naštartovať. Niekoľko krát na pár sekúnd zapnite zapaľovanie. V momente potočenia kľúčikom do druhej polohy aktivujete čerpadlo, ktoré obnovuje tlak v palivovom systéme

Po tretie: Pokiaľ máte čisto nové auto, postup s tlakovaním čerpadla vám odpadá. Najmodernejšie autá zabezpečujú natlakovanie systému už pri otvorení vodičových dverí.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa