ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

AUTOBAZAR: Fiat Coupé-Chuťovka z deväťdesiatych rokov

8.3.2016 | Autoporadňa

Na stránkach našej sekcie autobazár sme objavili jednu chuťovku: Je ňou model, ktorý v ponuke Fiatu spôsobil v roku 1993 rozruch: Fia Coupé!

Ani po 23 rokoch nepôsobí staro, čo je zásluha jeho nadčasového dizajnu. Fiat Coupé vznikal v časoch, keď sme sa na území Česka a Slovenska vozili väčšinou na Favoritoch a ešte starších modeloch 120. Pohľad na model Coupé od Fiatu však aj na západ od nás pôsobil šokujúco. Jeho dizajn nemal totiž na starosti nik iný ako Chris Bangle, ktorý vtedy pôsobil v Centro Stile Fiat.

V danom prípade však vzrušujúci exteriér dopĺňa rovnako atraktívny interiér, ktorý malo na starosti štúdio Pinifarina. Dodnes je tento interiér považovaný za jeden z najkrajších, najmä vďaka lakovanej palubnej doske.

Toto konkrétne auto je vybavená motorom atmosférickým dvojlitrovým motorom s maximálnym výkonom 102 kW/139 koní, ktorý dopĺňa údaj o maximálnom krútiacom momente 180 Nm. Vieme, že najžiadanejší agregát je legendárny dvojlitrový turbo päťvalec s maximálnym výkonom 162 kW/220 koní, ktorý získal prezývku ľudové Ferrari. Link pod článkom vás dovedie na inzerát žltého Fiatu Coupé 2,0 16 V, ktorý je vo veľmi dobrom stave, nielen zvonka, ale aj zvnútra. Ak máte chuť voziť sa na tomto youngtimeri, tak do toho. Cena je viac ako prijateľná.

Link na inzerát nájdete tu

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa